Górki Grubaki

Ortograficzny

Konkursy 2013/2014

Gminny Konkurs Ortograficzny 2014

Od tego roku nie ma już powiatowego konkursu ortograficznego, ponieważ był on prowadzony przez PODN w Węgrowie, a ten został zlikwidowany. Konkurs ten przejęła Szkoła Podstawowa w Korytnicy, której dyrektorem jest p. Jolanta Litka, były doradca metodyczny języka polskiego i niegdyś prowadząca ten konkurs o zasięgu powiatowym. Po ogłoszeniu gminnego konkursu w naszej szkole zostały przeprowadzone eliminacje szkolne, które miały wyłonić trzech najlepszych uczniów mających reprezentować nas na etapie gminnym. Na etapie szkolnym wzięli udział wszyscy uczniowie z klas IV - VI i każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności. Wszystkie prace (łącznie 30) zostały sprawdzone i omówione z uczniami. Wynik przedstawiał się następująco:
1. miejsce - Paulina Górska z kl. VI
2. miejsce - Jakub Kokoszka z kl. VI
3. miejsce - Kinga Bartnik z kl. VI
4. miejsce - Klaudia Krynicka z kl. V i Marek Dylewski z kl. IV
13 maja 2014r. odbył się finał I Gminnego Konkursu Ortograficznego w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Korytnicy. Rywalizowało ze sobą 9 uczniów ze Szkoły Podstawowej z Korytnicy, Pniewnika i Górek - Grubaków. W komisji zasiedli opiekunowie szkolnych konkursów: p. Agnieszka Kałuska z Korytnicy, p. Ewa Połaska z Pniewnika i p. Urszula Matusik - Bujalska z Górek - Grubaków. Tekst dyktanda ułożyła pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Korytnicy, Jolanta Litka. Dyktando trwało prawie pół godziny zegarowej, po czym uczestnicy udali się do biblioteki na słodki poczęstunek, a komisja zajęła się sprawdzaniem prac.

Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:
2. miejsce - Kinga Bartnik
3. miejsce -Paulina Górska
Uczniowie otrzymali dyplomy z podziękowaniami za udział, a laureaci - dyplomy z nagrodami książkowymi. Pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami za przygotowanie uczniów do konkursu otrzymali opiekunowie.