Dobrze Jemy Ze Szkołą Na Widelcu

Opublikowano: poniedziałek, 08 październik 2018

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Dobrze jemy ze szkołą na widelcu”.

Organizatorem programu jest Fundacja Szkoła na Widelcu, zaś ekspertem i założycielem tejże fundacji - Grzegorz Łapanowski – kucharz , miłośnik dobrego jedzenia, który swoją pasją i doświadczeniem, pragnie podzielić się z innymi.

Program ten koncentruje się przede wszystkim na edukacji w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia i gotowania. Przygotowany został we współpracy z dietetykami i pedagogami.

Nie od dziś wiadomo, że żywienie w okresie dzieciństwa w dużym stopniu wpływa również na stan zdrowia w dorosłym życiu. Jeśli chcemy, aby nasze dziecko prawidłowo się rozwijało i cieszyło dobrym zdrowiem do późnej starości, powinniśmy nie tylko zadbać o jakość diety w okresie rozwoju, ale także zaszczepić w nim zdrowe nawyki na całe życie.

Działaj z imPETem

Opublikowano: poniedziałek, 08 październik 2018

Działaj z imPETem – projekt ukierunkowany na zwiększenie ilości zbieranych i poddawanych recyklingowi butelek PET. Przedsięwzięcie zainicjowało czterech producentów branży FMCG: Coca-Cola HBC Polska Sp. z o.o., Nestlé Polska S.A. Oddział Nestlé Waters, Pepsi-Cola General Bottlers Poland Sp. z o.o. oraz Żywiec Zdrój S.A., wprowadzających na rynek wody i napoje w tym opakowaniu. Projekt realizuje Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A.we współpracy z podmiotami gospodarującymi odpadami.

Rocznie Polacy zużywają ok. 650 tysięcy ton plastikowych opakowań[1]. Aż 30% z nich (200 tys. ton) stanowią butelki PET, powszechnie użytkowane w gospodarstwach domowych. Do recyklingu przekazywanych jest niespełna 80 tys. ton zużywanych butelek (40%), natomiast pozostałe trafiają na składowiska lub do spalenia. Tymczasem, PET to doskonałe tworzywo do przetworzenia. Odpowiednio zagospodarowane może otrzymać drugie życie w postaci kolejnego opakowania (tzw. rPET) lub znaleźć zastosowanie w przemyśle odzieżowym, czy meblarskim. Działamy z imPEtem, by jak najwięcej z nich było poddawanych recyklingowi!

My również bierzemy udział w tej kampanii, bo zależy nam aby od najmłodszych lat uczyć dzieci wszelkich działań ekologicznych.

Szkoła demokracji 2018

Opublikowano: poniedziałek, 08 październik 2018

Program „Samorządy mają głos” 2018 jest realizowany przez samorząd szkolny, którego opiekunem jest Urszula Matusik – Bujalska. Organizatorem Programu jest Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej z siedzibą w Warszawie.

Celem programu jest zwiększenie aktywności społecznej uczniów i uczennic oraz umocnienie mechanizmów demokratycznych w życiu szkoły. Cele programu wypełniane są poprzez szkolenie wprowadzające dla szkół, działania zespołów szkolnych mających na celu realizację określonych przez organizatorów wyzwań oraz poprzez materiały online i konsultacje wspierające szkoły w wypełnianiu kryteriów.

Wychowanie przez czytanie

Opublikowano: poniedziałek, 08 październik 2018

Wychowanie przez czytanie 2018 Fundacji ABCXXI "Cała Polska czyta dzieciom"

Program „Wychowanie przez czytanie” skierowany jest do uczniów klas 5-7 szkół podstawowych. Celem programu jest wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury. Pod opieką nauczyciela uczniowie będą omawiać istotę i skutki stosowania bądź zaniechania poszczególnych wartości moralnych, stworzą też krótkie prezentacje multimedialne przedstawiające wybrane przez siebie wartości.

Czas trwania programu od 3 września do 14 grudnia 2018r. Otrzymaliśmy bezpłatny pakiet materiałów do prowadzenia zajęć. W skład pakietu wchodzą:

- książka „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach” – do przeczytania i omówienia z uczniami,

- poradniki „Z dzieckiem w świat wartości” i „Wychowanie przez czytanie” dla nauczycieli,

- scenariusze zajęć na temat wszystkich wartości omówionych w książce „Gorzka czekolada”,

- prezentacja dla rodziców,

- inne materiały multimedialne.

Przewodnikiem uczniów będzie rapujący filozof Mikser.

Dzień Patrona - ks. bpa Fr. Jaczewskiego

Opublikowano: poniedziałek, 30 lipiec 2018

W czwartek 21 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy w dość niecodzienny sposób Dzień Patrona - ks. bpa Fr. Jaczewskiego. Klasy IV, V, VII najpierw rozwiązywały zagadki związane z ks. Fr. Jaczewskim w Escape Room , który przygotowała p. Katarzyna Damętka z kl. VI . Następnie uczniowie zostali podzieleni na dwie drużyny i wyruszyli do pobliskiego lasu na podchody, których zadania dotyczyły również naszego Patrona. Podchody przygotowała p. Agnieszka Morawska. To był bardzo miły dzień i dostarczył wiele różnorodnych wrażeń.