Święto Chleba i Sera

Opublikowano: niedziela, 22 wrzesień 2019

MAZOWIECKIE ŚWIĘTO CHLEBA I SERA 2019

W wydarzeniu tym nasza szkoła bierze udział co roku. Jak zwykle stoisko z wypiekami przygotowali rodzice i nie tylko rodzice (B. Górska, A. Górska, J. Kalata, E. Karbowska, K. Poniatowska, A. Kowalczyk, E. Rosa, A. Piórkowska), wypieki chlebowe – nauczyciel, p. Urszula Matusik - Bujalska. W tym roku radę rodziców reprezentowały: p. Anna Kowalczyk i p. Anna Załęska a środowisko uczniów – Adrian i Oskar. Wystawiony do konkursu chleb komisja nagrodziła 1 miejscem, czym byliśmy mile zaskoczeni. Dziękujemy wszystkim  za poświęcony czas.

Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2019/2020

Opublikowano: niedziela, 22 wrzesień 2019

Dnia 2 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.

"Eko-zajęcia z Enfosiem"

Opublikowano: poniedziałek, 16 wrzesień 2019

W roku jubileuszu 30.lecia, NFOŚiGW przygotował konkurs dla najmłodszych. Jego zasady są proste. Opiekunowie uczniów z klas I-III po rejestracji na stronie www.nfosigw.gov.pl/enfos  otrzymają książkę i maskotkę do wykorzystania podczas eko-zajęć z dziećmi (np. spacer po parku z Enfosiem i zbieranie śmieci, plakat z wizerunkiem Enfosia informującego o eko-zachowaniach, wspólne czytanie książki o Enfosiu). Termin rejestracji upływa 30 września br. Następnie, do 31 października br., NFOŚiGW czeka na mailowe (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) relacje z eko-zajęć. Do wygrania są pakiety edukacyjne dla przedszkoli i szkół oraz indywidualne nagrody dla uczestników. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy o Narodowym Funduszu oraz uwrażliwianie dzieci na ochronę środowiska. W naszej szkole eko-zajęcia będą prowadzone w klasie III pod kierunkiem p. Katarzyny Damętki. Niebawem zamieścimy relacje z tychże zajęć.

Bezpieczeństwo w szkole

Opublikowano: piątek, 31 maj 2019

27 maja w szkole przedstawiciele Posterunku Policji w Korytnicy - mł. asp. Wojciech Olton i posterunkowy Marek Dąbrowski z uczniami rozmawiali  z naszymi wychowankami na temat bezpieczeństwa w szkole i odpowiedzialności młodzieży za agresję słowną, fizyczną, używania i posiadnia środków psychoaktywnych.

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie siedzą, salon, tabela i w budynku

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie siedzą, tabela i w budynku

Po spotkaniu z młodzieżą odbyło się spotkanie z rodzicami na temat czynników warunkujących bezpieczeństwo w szkole, procedur  zachowania w sytuacjach nadzwyczajnych. Każdy uczestnik otrzymał INFORMATOR - AGRESJA W SZKOLE. Znajdują się w nim adresy instytucji wspierających w sytuacjach kryzysowych.

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie siedzą, tabela i w budynku

Obraz może zawierać: 4 osoby, w budynku

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Koncert na żywo w wykonaniu grupy muzycznej "LIMBOS"- "Pejzaże Muzyki Polskiej w 100. Rocznicę Niepodległości"

Opublikowano: piątek, 24 maj 2019

Dnia 24 maja 2019 roku w naszej szkole odbył się koncert na żywo w wykonaniu grupy muzycznej "LIMBOS" zatytułowany "Pejzaże Muzyki Polskiej w 100. Rocznicę Niepodległości".

Jak zawsze o muzyce opowiadał Pan Wiesław Miadziółko a w programie usłyszeliśmy takie utwory:

• WARSZAWIANKĘ- marsz z 1831 roku- muz. Karol Kurpiński
  • MAZUREK F-dur- muz. Fryderyk Chopin
  • POLONEZ-  z filmu Pan Tadeusz- muz. Wojciech Kilar
  • JUŻ NIE ZAPOMNISZ MNIE- z filmu Zapomniana Melodia- muz. Henryk Wars
  • CZARNE CHMURY- muzyka filmowa- Waldemara Kazaneckiego
  • WIĄZANKĘ TRADYCYJNYCH MELODII POLSKICH-  z repertuaru zespołów pieśni i tańca:Mazowsze: Kukułeczka kuka, Ej przeleciał ptaszek, Łowiczanka jestem oraz Śląsk: Gdybym to ja miała, Karlik, Karolinka
  • PIEŚNI I PIOSENKI POLSKIE: My Pierwsza Brygada; Przybyli ułani pod okienko; Ułani, ułani, malowane dzieci; Niepodległa Niepokorna

Była to wspaniała lekcja muzyki i historii.

Obraz może zawierać: 7 osób, uśmiechnięci ludzie, w budynku

Obraz może zawierać: 12 osób