Festyn rodzinny 2018

Opublikowano: poniedziałek, 30 lipiec 2018

Czerwiec to czas festynów, evenów, zabaw na świeżym powietrzu. Myślą przewodnią naszej imprezy plenerowej była Polska. Chociaż wszyscy uczymy dzieci szacunku do niej to chcemy pokazać, że mamy z czego się radować i że okazywać szacunek można także przez wspólne śpiewy, zabawy, rozrywkę rodzinną, wszak Polska rodziną jest silna. Dlatego nie zabrakło tańców polskich, przedstawienia, konkursu ze znajomości polskiej ortografii, polskich utworów muzycznych. W czasie imprezy mali uczestniczy mogli pokolorować obrazki, zmierzyć się w rodzinnym układaniu wyrazów, rozwiązać turniej ze znajomości Polski, jej tradycji, kultury. Na wszystkich czekały nagrody ufundowane przez: - Lokalną Grupę Działania "Bądżmy razem", - p. Małgorzatę Szeję - prezes LGD "Bądźmy razem" - sklep WELOCYPED z Węgrowa Nim do rozgrywek sportowych przystapili dorośli swój czas na szkolnym boisku mieli najmłodsi adepci piłki nożnej. Rozgrzewkę przeprowadził p. Sebastian Skibiński, który także ufundował dzieciom pamiątkowe medale, wręczone na zakończenie zajęć. Następnie na boisko wbiegli starsi uczestnicy tunieju. I miejsce zajął zespół As Auto Team, II miejsce zespół z Turny III drużyna z Górek - Grubaków. Puchary ufundował Wójt Gminy Korytnica. Jak to zwykle bywa na festynach, nie mogło zabraknąć bufetu przygotowanego przez naszych rodziców, nauczycieli i seniorki z Klubu "Pogodna Jesień". Była też możliwość przejażdżki kucykiem, zrobienia sobie kolorowych warkoczyków, pomalowania buzi czy tatuażu henną, Wreszcie wśród miłośników pluszaków, którzy przygarnęli wybrane przez siebie maskotki rozlosowaliśmy nagrody m. in.ufundowane przez "Przystań Liwiec" Niestety naszemu mistrzowi w siłowaniu na rękę - Arturowi Jaczewskiemu, nikt nie podołał. No, ale cóż. Z mistrzem może wygrać tylko inny mistrz. To był gorący dzień nie tylko z powodu temperatury:)

 

Odsłony: 177