Obchody I Dnia Wiosny połączone z Dniem Świętego Patryka

Opublikowano: poniedziałek, 30 lipiec 2018

22 marca odbyła się w naszej szkole podwójna uroczystość – z okazji pierwszego dnia wiosny i przypadającego 17 marca – Dnia świętego Patryka. Celem dzisiejszej imprezy było zapoznanie uczniów z historią i kulturą Irlandii oraz wprowadzenie do szkoły wiosennej atmosfery. Uroczystość wraz z uczniami przygotowały panie Joanna Suduł i Karolina Puzio. Zdecydowana większość społeczności szkolnej przybyła na uroczystość w kolorze zielonym, kojarzącym się nie tylko z wiosną, ale także będącym narodową barwą Irlandii. Uroczystość rozpoczęło przedstawienie klasy III opowiadające o losach i życiu św. Patryka. Następnie wykorzystując kolorową prezentację uczniowie klasy IV przekazali najciekawsze informacje dotyczące Irlandii i Dnia Świętego Patryka oraz przeprowadzili quiz wiedzy. W czasie występów wysłuchaliśmy także hymnu Irlandii, a wszyscy chętni zatańczyli taniec irlandzki dla dzieci ułożony do piosenki pt. “Shamrock beat”. Występom towarzyszyły dopracowane stroje, a także oryginalna scenografia przygotowana przez panie Karolinę Puzio, Martę Szczepańską, Joannę Suduł. Pokaz artystyczny zakończono prezentacją filmu ukazującego typowe irlandzkie krajobrazy i muzykę irlandzką oraz projekcją bajki o św. Patryku. Następnie udaliśmy się na zewnątrz, aby upiec kiełbaski na ognisku oraz zagrać mecz w piłkę nożną. Inscenizacją, tańcem, ciekawym przebraniem i zielonym kolorem garderoby próbowaliśmy dziś pokazać, że wiosna jeśli jeszcze nie dotarła, to jest już naprawdę blisko :)