TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA

Opublikowano: środa, 25 kwiecień 2018

 

W dniach od 09.04 – 14.04.2018 roku w Szkole Podstawowej w Górkach - Grubakach realizowany był projekt pod nazwą :”TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA ”, którego głównym celem była realizacja podstawy programowej oraz promocja właściwego odżywiania
i profilaktyki medycznej, a także zwrócenie uwagi na aktywność fizyczną wśród dzieci i dorosłych.

Pierwszym zadaniem dla uczniów klas IV-VII było stworzenie plakatu promującego styl zdrowy styl życia. Przez tydzień towarzyszyły one wszystkim działaniom oraz zawisły na trasie biegu  w naszej miejscowości.

Drugiego dnia uczniowie klasy siódmej przeprowadzili podczas przerw między lekcjami ćwiczenia dla swoich młodszych kolegów.

Kolejnym zadaniem projektu było przygotowanie w każdej klasie zdrowego poczęstunku dla dzieci. Dzieci wykonywały różne zdrowe dania: soki, sałatki owocowe, koktaile owocowe, kanapki, szaszłyki owocowe .

Środa obfitowała w spotkania  podczas których Karol Dzieciątko, absolwent naszej szkoły opowiadał o swojej pasji - bieganiu, o pomaganiu innym. Kolejną prelegentką była pani Maja Dąbrowska – pielęgniarka ze Szpitala Powiatowego w Węgrowie. Głównym celem tego spotkania było propagowanie wśród uczniów zdrowego stylu życia z naciskiem na podkreślenie korzyści płynących ze spożywania warzyw i owoców oraz świadomości dużej roli aktywności fizycznej w zachowaniu zdrowia i witalności.

Czwartego dnia znów dominował ruch. Tego dnia odbył się „Bieg po zdrowie”, który został przeprowadzony w ramach programu „Żyj smacznie i zdrowo”. Biegali wszyscy: dzieci z oddziału przedszkolnego, klasy młodsze, klasy IV-VI, klasa VII oraz dorośli - rodzice i nauczyciele. Laureatom wręczono nagrody i dyplomy a wszystkim własnoręcznie wykonane medale. Na zakończenie odbyło się losowanie nagród w postaci drobnych upominków spośród losów z numerami startowymi uczestników biegu. Było mnóstwo śmiechu i wrzawy, bo bieg wytworzył mnóstwo endorfiny.

W piątek nastąpiło podsumowanie. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie pod znamiennym tytułem „Szanuj zdrowie jak je masz, bo o inne bzdury dbasz”.

 

Odsłony: 764