×

Wiadomość

EU e-Privacy Directive

This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

View Privacy Policy

View e-Privacy Directive Documents

View GDPR Documents

You have declined cookies. This decision can be reversed.

TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA

Opublikowano: środa, 25 kwiecień 2018

 

W dniach od 09.04 – 14.04.2018 roku w Szkole Podstawowej w Górkach - Grubakach realizowany był projekt pod nazwą :”TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA ”, którego głównym celem była realizacja podstawy programowej oraz promocja właściwego odżywiania
i profilaktyki medycznej, a także zwrócenie uwagi na aktywność fizyczną wśród dzieci i dorosłych.

Pierwszym zadaniem dla uczniów klas IV-VII było stworzenie plakatu promującego styl zdrowy styl życia. Przez tydzień towarzyszyły one wszystkim działaniom oraz zawisły na trasie biegu  w naszej miejscowości.

Drugiego dnia uczniowie klasy siódmej przeprowadzili podczas przerw między lekcjami ćwiczenia dla swoich młodszych kolegów.

Kolejnym zadaniem projektu było przygotowanie w każdej klasie zdrowego poczęstunku dla dzieci. Dzieci wykonywały różne zdrowe dania: soki, sałatki owocowe, koktaile owocowe, kanapki, szaszłyki owocowe .

Środa obfitowała w spotkania  podczas których Karol Dzieciątko, absolwent naszej szkoły opowiadał o swojej pasji - bieganiu, o pomaganiu innym. Kolejną prelegentką była pani Maja Dąbrowska – pielęgniarka ze Szpitala Powiatowego w Węgrowie. Głównym celem tego spotkania było propagowanie wśród uczniów zdrowego stylu życia z naciskiem na podkreślenie korzyści płynących ze spożywania warzyw i owoców oraz świadomości dużej roli aktywności fizycznej w zachowaniu zdrowia i witalności.

Czwartego dnia znów dominował ruch. Tego dnia odbył się „Bieg po zdrowie”, który został przeprowadzony w ramach programu „Żyj smacznie i zdrowo”. Biegali wszyscy: dzieci z oddziału przedszkolnego, klasy młodsze, klasy IV-VI, klasa VII oraz dorośli - rodzice i nauczyciele. Laureatom wręczono nagrody i dyplomy a wszystkim własnoręcznie wykonane medale. Na zakończenie odbyło się losowanie nagród w postaci drobnych upominków spośród losów z numerami startowymi uczestników biegu. Było mnóstwo śmiechu i wrzawy, bo bieg wytworzył mnóstwo endorfiny.

W piątek nastąpiło podsumowanie. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie pod znamiennym tytułem „Szanuj zdrowie jak je masz, bo o inne bzdury dbasz”.

 

Odsłony: 105