ZDOLNI NA START

Opublikowano: poniedziałek, 05 listopad 2018

Nasza szkoła w ramach programu „Zdolni na start” zorganizowała zajęcia :

 - Klub Kodowania jako zajęcia rozwijające zdolności informatyczne w dziedzinie programowania. Zajęcia będą odbywać się od września 2018 roku do 15 grudnia 2018 roku w ilości 30 godzin każdego rodzaju zajęć w Szkole Podstawowej w Górkach – Grubakach, dla uczniów uzdolnionych z klas 2-3 oraz 5-6 .

 - Klub Matematyków jako zajęcia rozwijające zdolności matematyczne dzieci z wykorzystaniem matematyki w życiu codziennym.

 Zajęcia będą odbywać się od września 2018 roku do 15 grudnia 2018 roku.

Celem głównym zadania pt. „Zdolni na start” jest zorganizowanie zajęć pozalekcyjnych dla uczniów szczególnie uzdolnionych z technologii informacyjnych oraz matematyki.

 Zajęcia w ramach Klubu Kodowania dla kl. 2-3 oraz kl. 5-6 będą rozwijały zdolności informatyczne w dziedzinie programowania (z użyciem głównie robotów, tabletów, laptopów, wielu różnorodnych aplikacji i platform internetowych). Programowanie jest jednym z najważniejszych działań Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Cyfryzacji w zakresie unowocześniania szkół.

W ramach Szkolnego Klubu Kodowania uczniowie nauczą się programować z użyciem narzędzi TIK: robotów (Dush, Dot, Ozobot), tabletów, laptopów, aplikacji do robotów i aplikacji samodzielnych do programowania blokowego oraz kodowania bez sprzętu z użyciem maty do kodowaniam i bum bum rurek. Dzieci nauczą się z nich korzystać i w ich środowisku pracować, rozwiązywać problemy, co posłuży rozwinięciu logicznego i algorytmicznego i twórczego myślenia.

Zajęcia w  ramach Klubu Matematyków dla kl. 4-8 będą rozwijały zdolności matematyczne z użyciem tabletów, laptopów, wielu różnorodnych aplikacji i platform ale także wykorzystanie matematyki w życiu codziennym - podczas gotowania, projektowania domów - układania płytek, malowania pokojów, obszywania obrusów taśmą, planowanie zakupów - szacowanie wyników.

W ramach Klubu Matematyków osiąganie celów poznawczych nastąpi poprzez:

- nawiązywanie do osobistych doświadczeń  dziecka związanych z kręgami matematycznymi - rozwijanie wyobraźni matematycznej

- tworzenie możliwości uczenia się odkrywanie i tworzenie „własnej” matematyki

- podejmowanie zadań z różnorodnych sfer działalności człowieka,

- badanie konkretnego zjawiska, w którym jest opis ilościowy i geometryczny.

 

BohaterON - włącz historię!

Opublikowano: poniedziałek, 29 październik 2018

 W tym  roku przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji

BohaterON – włącz historię!

upamiętniającej wszystkich tych, którzy brali udział w Powstaniu Warszawskim. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek . Kampania ta polega na wysyłaniu bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju do Powstańców w celu przekazania im wdzięczności i podziękowań za ich postawę. Projekt ten ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

W naszej szkole wszyscy uczniowie z wielką przyjemnością wypisali kartki dla poszczególnych powstańców w klasach młodszych pod opieką wychowawców i w klasach 4-8 pod opieką pani Agnieszki Morawskiej.

 

Dobrze Jemy Ze Szkołą Na Widelcu

Opublikowano: poniedziałek, 08 październik 2018

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Dobrze jemy ze szkołą na widelcu”.

Organizatorem programu jest Fundacja Szkoła na Widelcu, zaś ekspertem i założycielem tejże fundacji - Grzegorz Łapanowski – kucharz , miłośnik dobrego jedzenia, który swoją pasją i doświadczeniem, pragnie podzielić się z innymi.

Program ten koncentruje się przede wszystkim na edukacji w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia i gotowania. Przygotowany został we współpracy z dietetykami i pedagogami.

Nie od dziś wiadomo, że żywienie w okresie dzieciństwa w dużym stopniu wpływa również na stan zdrowia w dorosłym życiu. Jeśli chcemy, aby nasze dziecko prawidłowo się rozwijało i cieszyło dobrym zdrowiem do późnej starości, powinniśmy nie tylko zadbać o jakość diety w okresie rozwoju, ale także zaszczepić w nim zdrowe nawyki na całe życie.

Działaj z imPETem

Opublikowano: poniedziałek, 08 październik 2018

Działaj z imPETem – projekt ukierunkowany na zwiększenie ilości zbieranych i poddawanych recyklingowi butelek PET. Przedsięwzięcie zainicjowało czterech producentów branży FMCG: Coca-Cola HBC Polska Sp. z o.o., Nestlé Polska S.A. Oddział Nestlé Waters, Pepsi-Cola General Bottlers Poland Sp. z o.o. oraz Żywiec Zdrój S.A., wprowadzających na rynek wody i napoje w tym opakowaniu. Projekt realizuje Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A.we współpracy z podmiotami gospodarującymi odpadami.

Rocznie Polacy zużywają ok. 650 tysięcy ton plastikowych opakowań[1]. Aż 30% z nich (200 tys. ton) stanowią butelki PET, powszechnie użytkowane w gospodarstwach domowych. Do recyklingu przekazywanych jest niespełna 80 tys. ton zużywanych butelek (40%), natomiast pozostałe trafiają na składowiska lub do spalenia. Tymczasem, PET to doskonałe tworzywo do przetworzenia. Odpowiednio zagospodarowane może otrzymać drugie życie w postaci kolejnego opakowania (tzw. rPET) lub znaleźć zastosowanie w przemyśle odzieżowym, czy meblarskim. Działamy z imPEtem, by jak najwięcej z nich było poddawanych recyklingowi!

My również bierzemy udział w tej kampanii, bo zależy nam aby od najmłodszych lat uczyć dzieci wszelkich działań ekologicznych. 

Szkoła demokracji 2018

Opublikowano: poniedziałek, 08 październik 2018

Program „Samorządy mają głos” 2018 jest realizowany przez samorząd szkolny, którego opiekunem jest Urszula Matusik – Bujalska. Organizatorem Programu jest Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej z siedzibą w Warszawie.

Celem programu jest zwiększenie aktywności społecznej uczniów i uczennic oraz umocnienie mechanizmów demokratycznych w życiu szkoły. Cele programu wypełniane są poprzez szkolenie wprowadzające dla szkół, działania zespołów szkolnych mających na celu realizację określonych przez organizatorów wyzwań oraz poprzez materiały online i konsultacje wspierające szkoły w wypełnianiu kryteriów.