Oferta zajęć edukacyjno-opiekuńczych na rok szkolny 2020/2021

Opublikowano: wtorek, 17 marzec 2020

Ogłoszenie o ofercie edukacyjno – opiekuńczej na rok szkolny 2020/2021

Na podstawie anonimowej ankiety przeprowadzonej na początku marca 2020 roku wśród rodziców młodszych dzieci oceniliśmy zapotrzebowanie na zajęcia edukacyjne dla klas 0-3 oraz na zajęcia opiekuńcze dla dzieci oddziału przedszkolnego i klas 1-3.

Po analizie powyższych ankiet Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Górkach-Grubakach przygotowała następującą ofertę na rok szkolny 2020/2021:

• zajęcia edukacyjne dla klas 0-3: przyrodniczo-eksperymentalne, plastyczne, sportowe (siatkówka z elementami zabawy), teatralne,  język angielski, szachy dla początkujących, programowanie;

• zajęcia opiekuńcze (Świetlica) nawet do godziny 16.00 z myślą o rodzicach pracujących, którzy nie mogą wcześniej odebrać swoich dzieci. Tu godzina odbioru po indywidualnych uzgodnieniach.

Zajęcia te prowadzone będą nieodpłatnie przez nauczycieli naszej szkoły, tzn. nie będą otrzymywali za nie wynagrodzenia. Późniejszy odbiór dziecka jest możliwy tylko osobiście, ponieważ nie jest planowana zmiana rozkładu jazdy autobusów w przyszłym roku szkolnym. Zapisy na zajęcia będą możliwe pod koniec sierpnia 2020 roku.

Rada Pedagogiczna SP Górki-Grubaki

Opublikowano: środa, 22 styczeń 2020

22 stycznia 2019 r. nasi uczniowie kl. 0-III przedstawili program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowany pod kierunkiem swoich wychowawczyń. Zaproszeni goście mogli wysłuchać piosenek wierszy, obejrzeć układy taneczne.Każdy chciał się zaprezentować przed swoimi bliskimi najlepiej jak tylko potrafi. Oczywiście nie zabrakło życzeń i prezentów własnoręcznie wykonanych. Następnie nasze Kochane Bacie i Drodzy Dziadkowie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Obraz może zawierać: 10 osób, ludzie stoją, boisko do koszykówki i buty

Obraz może zawierać: 6 osób, ludzie stoją i dziecko

Obraz może zawierać: 12 osób, ludzie na scenie i dziecko, tekst „DZIEN BABCI DZIADKA”

Obraz może zawierać: 5 osób, boisko do koszykówki i dziecko

Obraz może zawierać: 6 osób, buty, tekst „DZIEN BABCI I DZIADKA”

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stoją, buty, dziecko i w budynku

Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie stoją i buty

Obraz może zawierać: 6 osób, ludzie stoją i buty

Obraz może zawierać: 2 osoby

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie na scenie, boisko do koszykówki i buty

"IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMSIE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ"

Opublikowano: niedziela, 29 grudzień 2019

Projekt i konkurs „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”

Celem OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA DZIECI „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE,LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ” było: przeciwdziałanie fonoholizmowi oraz e-uzależnieniom u dzieci, wzmacnianie więzi rodzinnych, rozwijanie kreatywności uczniów, umiejętne wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Organizatorem konkursu jest Fundacja „Dbam o Mój Zasięg” z siedzibą w Gdańsku. Uczestnikami konkursu  mogli  być uczniowie szkół  podstawowych  (od  4  klasy  szkoły podstawowej) oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Do konkursu można było przystąpić jedynie  wówczas,  kiedy szkoła formalnie przystąpiła do projektu. Zadanie  konkursowe polegało  na  wykonaniu filmu  maksymalnie  2  minutowego,  który miał promować i rozwijać nazwę kampanii IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE,LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ.

Nauczyciel prowadzący projekt: Katarzyna Damętka

Nauczyciel prowadzący konkurs: Urszula Matusik-Bujalska

Spotkanie z Mikołajem

Opublikowano: sobota, 30 listopad 2019

2 grudnia 2019 r., nieco wcześniej niż normalnie, przybył do naszej szkoły Mikołaj. Oprócz innego dnia, spotkanie tez było inne. Rozpoczęliśmy od bajki profilaktycznej, która pokazywała, ze w świętach najważniejsze nie są prezenty. Miło, że nasze dzieci wiedziały, że owszem miło jest dostać upominek, ale najważniejsze jest rodzinne spotkanie i atmosfera, złożenie sobie życzeń i przytulenie się. To daje nam poczucie własnej wartości, potrzebę bycia kochanym i dzielenia się przeżyciami z innym człowiekiem. Po bajce dzieci uczestniczyły w zabawach integracyjnych, grach angażujących do działania nie tylko dzieci, ale też dorosłych. Na koniec w świetlicy na dzieci czekał słodki poczęstunek. Wszystko to możliwe było dzięki Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Korytnicy, która sfinansowała to przedsięwzięcie.

Obraz może zawierać: 8 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą i dziecko

Obraz może zawierać: 4 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i dziecko

Obraz może zawierać: 4 osoby, uśmiechnięci ludzie, w budynku

Obraz może zawierać: 1 osoba, w budynku

Obraz może zawierać: 10 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i w budynku

Bal Wszystkich Świętych

Opublikowano: czwartek, 28 listopad 2019

7 listopada w naszej szkole odbył się III Bal Wszystkich Świętych, których organizatorem było Szkolne Koło Caritas wraz z opiekunem p. A. Morawską. W czasie balu można było nabyć słodkości, z których dochód zostanie przeznaczony na paczki świąteczne dla potrzebujących z naszej parafii. Bardzo dziękujemy rodzicom za ciasto, a dzieciom za piękne przebrania i wspólną zabawę.

Obraz może zawierać: 3 osoby, ślub i w budynku

Obraz może zawierać: 7 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją