działaj z imPETem

Opublikowano: czwartek, 28 listopad 2019

Celem Programu jest edukacja w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami, jakimi są butelki PET a także ich recyklingu. Butelki PET odpowiednio zagospodarowane mogą otrzymać drugie życie w postaci kolejnego opakowania (tzw. rPET) lub znaleźć zastosowanie w przemyśle odzieżowym, czy meblarskim.

Szkoła przystąpiła również do konkursu organizowanego. W ramach projektu, polegającego na stworzeniu Eko – Kącika z impetem w świetlicy szkolnej szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie: https://dzialajzimpetem.pl/konkurs/

Koordynatorem projektu jest Bożena Rudnik we współpracy z p. Katarzyną Damętką.

Ciekawostki imPETa

Czy wiecie, że z recyklingu butelek PET można otrzymać wiele użytecznych przedmiotów, które wykorzystujemy na co dzień:
- torba plastikowa na zakupy,

- opakowanie płynu do mysia szyb,

- wypełnienie poduszki, kołdry, koc polarowy,

- opakowania płynu do płukania, płynu do kąpieli,

- wypełnienie zabawek,

- dywanik łazienkowy,

- skrzynka plastikowa,

- namiot,

- bluza polarowa.

Nauka segregacji przez grę

Nauka i utrwalenie zasad segregacji? Oczywiście. Jeszcze lepiej gdy ma to formę zabawy i rywalizacji. Tak wyglądają u nas zajęcia na świetlicy szkolnej.

Super Bohater- Gra (nie)planszowa o segregacji śmieci

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, buty i w budynku

Nasze przedszkolaki ze swoją wychowawczyni także Działaj z Impetem i wykorzystują butelki (i nie tylko) do prac plastyczna - technicznych. Zobaczcie jakie piękne jabłuszka wykonali.

Graliśmy w memory wg programu Działaj z Impetem ma na celu upowszechnianie wśród graczy prawidłowych zasad
segregowania odpadów opakowaniowych typu butelka PET. Naszych uczniów wciągnęła całkowicie. Ciekawe czy Wy potrafilibyście odpowiedzieć na pytania zawarte na kartach memory.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie siedzą, tabela i w budynku

U nas w ramach programu Działaj z Impetem na zajęciach świetlicowych powstał wianek na drzwi. Jak Wam się podoba nasz pomysł i realizacja?

Co prawda zimy nie widać, ale my nie zapominamy o ptakach. W ramach programu "Działaj z imPETem" przygotowaliśmy na zajęciach świetlicowych karmniki z butelek PET

Kolejna praca plastyczno - techniczna najmłodszych. Tyma razem przedszkolaki zrobiły z butelek żółwie. Oni też od najmłodszych lat uczą się prawidłowej segregacji i powtórnego wykorzystania surowców. Oni także Działaj z Impetem ?

13 stycznia 2020 r. Przedszkolaki zrobiły także z butelek PET doniczki, w których niebawem posieją nasiona roślin. Nasze przedszkolaki wiedzą jak wykorzystać powtórnie butelki i też Działaj z Impetem

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie siedzą, ludzie jedzą i w budynku

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Nasze prezenty na Dzień Babci i Dziadka też są zgodnie z programem Działaj z Impetem. Zamiast wyrzucać butelki po wodzie zrobiliśmy w nich ogródki z kwiatami, ozdobnymi kamykami. Mamy nadzieję, że przypadły obdarowanym do gustu.

Obraz może zawierać: roślina, tabela, kwiat i w budynku

18 stycznia 2020 r. na zajęciach świetlicowych w ramach w ramach programu "Działąj z imPETem" zrobiliśmy bałwany ........ a jakże z butelek PET, bo śniegu u nas ani widu ani słychu :) No cóż powtarzając za krążącymi w internecie sformułowaniami. Jaka zima taki bałwan.

W ramach zajęć na świetlicy uczniowie przygotowali pingwinki z butelek PET. U nas wszyscy Działaj z Impetem

Obraz może zawierać: 10 osób, ludzie siedzą i dziecko