Piękna nasza Polska cała

Opublikowano: niedziela, 22 wrzesień 2019

Zadanie październikowe
Uczniowie klas 1-3 obchodziły dzień dyni, który połączliśmy z Projektem PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA. Zadaniem projektowym było upieczenie chleba jako symbolu gościnności i otwartości dnia 16 października. do upieczenia wybraliśmy "Chleb z dynią", który dzieci upiekły pod opieką p. Urszuli Matusik - Bujalskiej, autora tegoż przepisu. Oprócz chlebka zrobiliśmy też "Dżem dyniowy z cytrusami" i deser "Dyniowe tiramisu" by pokazać jak można wykorzystać w kuchni warzywa z naszych ogródków na wszelakie sposoby. Na koniec oczywiście odbyła się degustacja wykonanych dań. A oto krótka fotorelacja z przebiegu tego dnia. Dynię otrzymaliśmy od p. Agnieszki Górskiej , za którą pięknie dziękujemy.
 
Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie jedzą, ludzie siedzą, tabela, dziecko, jedzenie i w budynku Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie jedzą, ludzie siedzą i jedzenie Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie siedzą i dziecko Obraz może zawierać: 1 osoba, w budynku  Obraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą, ludzie jedzą, dziecko i w budynku   Obraz może zawierać: 7 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą, ludzie jedzą, tabela i w budynku Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie jedzą, ludzie siedzą, dziecko, tabela, buty i jedzenie Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie siedzą, ludzie jedzą i jedzenie Obraz może zawierać: jedzenie
 
Zadanie listopadowe
 
Klasa trzecia melduje wykonanie sportowego zadania: "Biegnij Niepodległa" realizowanego w ramach projektu "Piękna nasza Polska cała". W zawodach brały udział klasy 1-3. Każdy uczestnik biegu została nagrodzony medalem. Dziękujemy p. Izabeli Panufnik za pomoc w przeprowadzeniu zawodów.
 
 
 Obraz może zawierać: 1 osoba, niebo, chmura, na zewnątrz i przyroda Obraz może zawierać: 4 osoby, uśmiechnięci ludzie, niebo, drzewo, na zewnątrz i przyroda  Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, niebo, góra, na zewnątrz i przyroda Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, niebo, dziecko, trawa, na zewnątrz i przyroda Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stoją, niebo, chmura, góra, na zewnątrz i przyroda Obraz może zawierać: 7 osób, ludzie stoją i dziecko
 
Zadaniem dodatkowym klasy trzeciej ze Podstawowej im. ks. bpa Franciszka Jaczewskiego w Górkach – Grubakach było poznanie „Zwyczaju kiszenia kapusty według przepisu babci". Pragnę tutaj podziękowań Państwu Roguskim z Zawad za podarowanie nam kapusty do kiszenia oraz paniom z Klubu Seniora z Górek - Grubaków pani Mieczysławie Rostek i Stanisławie Komorowskiej za przekazanie tradycji i pomoc przy szatkowaniu i kiszeniu kapusty. Wykorzystamy ją do pierogów na Szkolną Wigilię i kapustę wigilijną.
Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stoją i w budynku  Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi, je, dziecko i w budynku  Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie siedzą, dziecko i w budynku Obraz może zawierać: jedzenie i w budynku
 
 
Zadanie grudniowe 
 
Klasa III uczestnicząca w projekcie Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Piękna Nasza Polska Cała" wykonała zadanie własne polegające na wykonaniu gwiazd z opłatka. To tradycja, którą w naszej miejscowości przez wiele lat kultywowała znana twórczyni ludowa- p. Czesława Rowicka. Laureatka nagrody im. Oskara Kolberga i wielu innych prestiżowych odznaczeń. Mało kto wie, że wykonywała gwiazdy do "Potopu"
 
Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie siedzą  Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie siedzą
 
Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie siedzą i tabela  Obraz może zawierać: 1 osoba
 
Obraz może zawierać: 7 osób, ludzie stoją i dziecko
 
Zadaniem dodatkowym było nagranie życzeń bożonarodzeniowych w Izbie Regionalenej w tradycyjnych strojach korytnickich 
 
 
 Zadania styczniowe
 
Klasa 3 ze Szkoły Podstawowej im. ks. bpa Franciszka Jaczewskiego w Górkach-Grubakach melduje wykonanie zadania: Dzień Babci i Dziadka z nutą ludową.
 
  Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie stoją
 
Klasa 3 jako zadanie dodatkowe wzięła udział w pokazie historycznym przygotowanym przez Grupę Rekonstrukto dotyczącym losów Polski w czasie drugiej Wojny Światowej.
 
Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie na scenie i buty  Obraz może zawierać: 1 osoba, na scenie i dziecko
 
Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie na scenie i ludzie stoją  Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie na scenie
 
Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie na scenie, dziecko i na zewnątrz  Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się
 
Odsłony: 451