Piękna nasza Polska cała

Opublikowano: niedziela, 22 wrzesień 2019

Zadanie październikowe
Uczniowie klas 1-3 obchodziły dzień dyni, który połączliśmy z Projektem PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA. Zadaniem projektowym było upieczenie chleba jako symbolu gościnności i otwartości dnia 16 października. do upieczenia wybraliśmy "Chleb z dynią", który dzieci upiekły pod opieką p. Urszuli Matusik - Bujalskiej, autora tegoż przepisu. Oprócz chlebka zrobiliśmy też "Dżem dyniowy z cytrusami" i deser "Dyniowe tiramisu" by pokazać jak można wykorzystać w kuchni warzywa z naszych ogródków na wszelakie sposoby. Na koniec oczywiście odbyła się degustacja wykonanych dań. A oto krótka fotorelacja z przebiegu tego dnia. Dynię otrzymaliśmy od p. Agnieszki Górskiej , za którą pięknie dziękujemy.
 
Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie jedzą, ludzie siedzą, tabela, dziecko, jedzenie i w budynku Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie jedzą, ludzie siedzą i jedzenie Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie siedzą i dziecko Obraz może zawierać: 1 osoba, w budynku Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie siedzą, dziecko i w budynku Obraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą, ludzie jedzą, dziecko i w budynku Obraz może zawierać: 5 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą, ludzie jedzą, dziecko i tabela Obraz może zawierać: 5 osób, ludzie siedzą, dziecko i w budynku Obraz może zawierać: 7 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą, ludzie jedzą, tabela i w budynku Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie jedzą, ludzie siedzą, dziecko, tabela, buty i jedzenie Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie siedzą, ludzie jedzą i jedzenie Obraz może zawierać: jedzenie
 
Zadanie listopadowe
 
Klasa trzecia melduje wykonanie sportowego zadania: "Biegnij Niepodległa" realizowanego w ramach projektu "Piękna nasza Polska cała". W zawodach brały udział klasy 1-3. Każdy uczestnik biegu została nagrodzony medalem. Dziękujemy p. Izabeli Panufnik za pomoc w przeprowadzeniu zawodów.
 
 
 Obraz może zawierać: 1 osoba, niebo, chmura, na zewnątrz i przyroda Obraz może zawierać: 4 osoby, uśmiechnięci ludzie, niebo, drzewo, na zewnątrz i przyroda  Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, niebo, góra, na zewnątrz i przyroda Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, niebo, dziecko, trawa, na zewnątrz i przyroda Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stoją, niebo, chmura, góra, na zewnątrz i przyroda Obraz może zawierać: 7 osób, ludzie stoją i dziecko
 
Zadaniem dodatkowym klasy trzeciej ze Podstawowej im. ks. bpa Franciszka Jaczewskiego w Górkach – Grubakach było poznanie „Zwyczaju kiszenia kapusty według przepisu babci". Pragnę tutaj podziękowań Państwu Roguskim z Zawad za podarowanie nam kapusty do kiszenia oraz paniom z Klubu Seniora z Górek - Grubaków pani Mieczysławie Rostek i Stanisławie Komorowskiej za przekazanie tradycji i pomoc przy szatkowaniu i kiszeniu kapusty. Wykorzystamy ją do pierogów na Szkolną Wigilię i kapustę wigilijną.
Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stoją i w budynku Obraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą, ludzie jedzą i dziecko Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi, je, dziecko i w budynku Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie siedzą, ludzie jedzą, tabela, jedzenie i w budynku Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie siedzą, dziecko i w budynku Obraz może zawierać: jedzenie i w budynku
 
 
 
Odsłony: 107