Taniec łączy pokolenia

Opublikowano: czwartek, 04 lipiec 2019

W roku szkolnym 2018/2019 szkoła realizowała projekt "Taniec łaczy pokolenia" 

Projekt zakładał organizację zajęć tanecznych w dwóch szkołach gminy Korytnica, w trzech kategoriach wiekowych. W naszej szkole w zajęciach uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego, ucznioiwe klas I -V oraz dorośli. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu, trwały godzinę dla każdej z grup. Łącznie 50 uczestników. Dla uczestników zostały zakupione koszulki z nadrukiem, szapki oraz spodnie/leginsy. 

Grupa dorosłych przyjęła nazwę Lady Fit. Miała zarówno zajęcia ogólnorowojowe, rozciągające oraz rytmiczne i taneczne.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i w budynku

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie siedzą, salon, buty i w budynku

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i w budynku

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba

Już w listopadzie Panie zaprezentowały się  podczas otwarcia strefy rekreacji i integracji w Turnie a następnie podczas Koncertu świątecznego dla Niepodległej organizowanego w Węgrowskim Ośrodku Kultury.

Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie stoją i na zewnątrz

16 czerwca Lady Fit zaprezentowały się podczas IX Gali Tańca.

Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie stoją i buty

Dzieci z oddziału przedszkolnego ćwiczyły wytrwale. Prezentowały swoje umiejętności podczas szkolnych uroczystości ale także poza nią. Sukcesem zakończył się ich występ podczas XX Przeglądu Zespołów Amatorskich w Borkach Wyrkach. Kujawiakiem dzieci wywlczyły sobie III miejsce w kategorii tańców ludowych.  III miejsce zajęli także podczas  III TURNIEJU TAŃCA "TANIEC NASZĄ SIŁĄ" w czerwcu 2019 r. 

Obraz może zawierać: 11 osób, ludzie stoją

https://www.facebook.com/gorkigrubaki/videos/1105830449624743/

Uczniowie klas I-V prezentowali się równie często. Po raz pierwszy pojawili się publicznie podczas Dnia Tańca w kwietniu 2019 r. 

Obraz może zawierać: 10 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją, tłum, buty i na zewnątrz

Następny publiczny występ miał miejsce podczas X Przeglądu Piosenki Religijnej 

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i w budynku

  Podczas  III TURNIEJU TAŃCA "TANIEC NASZĄ SIŁĄ" w czerwcu 2019 r. zajęli II miejsce w kategorii klas IV-VII. 

https://www.facebook.com/SPGorkiGrubaki.Jaczewskiego/videos/717935695291251/

PRZEGLĄD GRUP TANECZNYCH czerwiec 2019

Przegląd był podsumowaniem rocznych starań wszystkich uczestników. W czerwcu w Górkach- Grubakach odbyło się to niezwykłe wydarzenie podczas, którego zaprezentowały się wszystkie grupy. Każdy uczestnik otrzymał medal, słodkie co nieco (sok i batonik) a każda grupa pamiątkowy puchar. 

Obraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie, dziecko, niebo i na zewnątrz

Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie stoją, dziecko i na zewnątrz

Obraz może zawierać: 8 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i na zewnątrz

Obraz może zawierać: 15 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i na zewnątrz

Na zakończenie wszyscy odtańczyli "Belgijkę".

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, boisko do koszykówki, dziecko, buty i na zewnątrz

 

Odsłony: 38