Akademi z okazji 11 listopada

Opublikowano: czwartek, 28 listopad 2019

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się akademia, którą przygotowali uczniowie kl. V, VI, VII, VIII pod opieką p. Agnieszki Morawskiej. Cała uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie uczniowie zaprezentowali montaż słowno - muzyczny pt. " Droga do wolności", a początkiem była symboliczna pantomima o rozbiorach Polski przez Rosję, Prusy i Austrię. Wiersze wzbogacały pieśni patriotyczne: " Rota", " Wojenko, wojenko", " My, Pierwsza Brygada", " "Serce w plecaku", " Biały krzyż", a także scenki z pożegnania żołnierza udającego się na wojnę czy odczytywane listów od bliskich. W taki sposób cała społeczność szkolna uczciła odzyskanie przez Polskę niepodległości. Akademia była częścią projektu #SzkołaPamięta. Tekst. A. Morawska, zdjęcia K. Damętka.

 

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie na scenie, ludzie stoją i w budynku

Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie stoją

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stojąObraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stoją 

Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie stoją

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi i na zewnątrzObraz może zawierać: 2 osoby, ludzie siedzą i dziecko

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją i w budynkuObraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stoją 

Obraz może zawierać: 17 osób, ludzie stoją

 

Odsłony: 871