Pokazy historyczne "WRZESIEŃ 39"

Opublikowano: sobota, 18 maj 2019

16 maja 2019 r. w naszej szkole gościła grupa artystyczna „Rekonstrukto„, która przedstawiła pokaz historyczny pt. „Wrzesień 39” przybliżający losy państwa, narodu i żołnierza polskiego tuż przed wybuchem II wojny światowej. Podczas pokazu uczniowie mogli obejrzeć bezpieczne repliki broni, ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej oraz polskie mundury wojskowe wzór 36 szeregowego i podoficera.  Lekcja ta wzbudziła duże zainteresowanie uczniów.  Prowadzący umieli w ciekawy sposób przedstawić  wydarzenia związane z okresem II wojny światowej a zaprezentowane mundury  i rodzaj stosowanej wówczas w walkach broni  na pewno przemówiły do wyobraźni uczniów, pozwalając im lepiej zrozumieć i zapamiętać  poznane fakty historyczne.

Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie stoją, buty i w budynku

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją

Obraz może zawierać: 2 osoby, w budynku

Obraz może zawierać: 3 osoby

Obraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją i w budynku

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie siedzą i dziecko

Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie stoją i dziecko

Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi i dziecko

Odsłony: 1008