Wiosenny event naukowy

Opublikowano: niedziela, 24 marzec 2019

Działo się, oj działo dzisiaj w naszej szkole. Z okazji pierwszego dnia wiosny, z inicjatywy koła naukowego "Nauka z Górki" został zorganizowany event naukowy. W stacjach naukowych, w które zamieniły się nasze klasy, stery przejęli nauczyciele, rodzice i starsi koledzy. Przygotowali oni dla uczniów szereg doświadczeń. Były pokazy wiru mlecznego (przygotowane przez p.Anitę Tryfon i Annę Piórkowską), lampy lawy, pokaz wybuchu wulkanu, cieczy newetenowskej przeprowadzone przez uczniów klasy VII pod kierunkiem p. Katarzyny Damętki, Małgorzaty Żebrowskiej, Marty Szczepańskiej), Mamy nadzieję, że dzisiejsza przygoda z nauką przypadła Wam do gustu.

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, siedzi i dziecko

Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi i dziecko

Wśród doświadczeń, które pojawiły si podczas wiosennego eventu nie zabrakło tych z wodą. Co pływa a co tonie? Ile można włożyć monet do wypełnionego po brzegi naczynia z wodą? Doświadczenie te powiązane były z Dniem Wody, który obchodziliśmy 22 marca

Pokaz programowania przeprowadziła, w porozumieniu z kołem naukowym, najstarsza grupa uczniów ze szkolnego klubu kodowania pod opieką p. Urszuli Matusik – Bujalskiej. Zadania tego podjęły się: Emilka Giers i Martyna Pucyk. Do kodowania z DASHEM użyły odpowiednich aplikacji na tablecie oraz m.in. wyrzutni piłeczek. Adrian Kowalczyk ze swoimi grupami kodował muzykę za pomocą BUM BUM RUREK. Oskar Załęski i Kamil Górski pomagali uczniom zaprogramować OZOBOTY, by przejechały po napisie "Wiosna". Materiał dydaktyczny do zajęć z ozobotami pochodził z projektu "Uczymy dzieci programować". Wydarzenie odbyło się dzięki inicjatywie koła naukowego. Starsi uczniowie mieli okazję podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z młodszymi kolegami. Udowodnili, że kodowanie nie jest takie trudne, może być świetną zabawą i sposobem na integrację uczniów i dorosłych. Młodsi zmierzyli się z kodowaniem naszych czasów: z użyciem robotów, tabletów i bum bum rurek.

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie siedzą i dziecko

Podczas tego wydarzenia uczniowie mogli oglądać pokazy chemiczne i również uczestniczyć w nich praktycznie. Pokazy zorganizowała p. Dorota Stawińska.

Obraz może zawierać: 4 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą i dziecko

Obraz może zawierać: 4 osoby, dziecko

Obraz może zawierać: 3 osoby, dziecko i w budynku

Odsłony: 992