Dzień Matematyki

Opublikowano: niedziela, 24 marzec 2019

Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość. Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. Od tego czasu było organizowane co roku w każdą pierwszą środę Marca. W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tysięcy uczniów z 98 krajów świata. Światowy Dzień Matematyki z każdym rokiem rozrastał się - w 2012 roku wzięło w nim udział prawie 6 milionów uczniów z całego świata. W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve i wzięło w nich udział ponad 100 szkół z całej Polski. W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do tego święta. Klasa VII i VI pod kierunkiem p. Jadwigi Boguckiej przygotowała to wydarzenie. Rozpoczęli od przygotowania wystroju klasy, w której miała odbywać się uroczystość. W części oficjalnej zobaczyliśmy prezentację pokazującą, że matematyka jest wszędzie. Potem były łamigłówki matematyczne. Wszyscy zaangażowani dostali słodkie upominki a najaktywniejsi zostali nagrodzeni dodatkowo pamiątkowymi dyplomami.

Obraz może zawierać: 5 osób, ludzie stoją, ludzie siedzą i w budynku

Obraz może zawierać: 1 osoba, ekran

Obraz może zawierać: 12 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą

Obraz może zawierać: 5 osób, ludzie stoją i w budynku

Obraz może zawierać: 1 osoba

Obraz może zawierać: 1 osoba, je, siedzi i dziecko

Obraz może zawierać: 3 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i ludzie siedzą

Odsłony: 994