Godzina kodowania i szyfrowania

Opublikowano: niedziela, 24 marzec 2019

Deszyfrowanie ropoczęli dzisiaj ucznioiwe klasy III, pod kierunkiem p. Katarzyna Damętka. Zaczęłi od odkodowania informacji z wykorzystaniem maty do kodowania. Potem uczniowie malowali obrazki wg kodów kolorów Jak widzicie tematem była zbliżająca się wiosna.

Obraz może zawierać: 2 osoby, buty

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie siedzą

Przedszkolaki odkodowywały swoją pracę pod kierunkiem p. KAroliny Puzio. Zadanie wywołało wiele emocji, bo każde z dzieci dostało tylko fragment zakodowanej pracy w rozmiarze XXL. Dopiero wspólne elementy dały efekt.

Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi, dziecko i tabela

Dszyfrowaniem uczniówkl. IV nie była tak proste, bo wymagało najpierw wykonania poprawnego obliczenia a potem odpowiedniego pokolorowania. Uczniowir otrzymali mozaiki symetryczne. Taka praca wymaga niezłego wyiłku umysłowego, co doskonale wpisało się w Tydzień Mózgu.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie siedzą, tabela i w budynku

Uczniowie klasy V przez godzinę odszfrowywali zadania przygotowane dla nich w ramach wydarzenia. Pierwsze dwa wg ich opinii były bardzo proste. Jednak "Jajecznica" już przysporzyła nieco problemów. 

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie siedzą, tabela i w budynku

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i ludzie siedzą

Klasa III na lekcji religii też odkodowywała obrazki.

Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi i w budynku

Kolejny dzień szyfrowania i kodowania oraz łamania szyfrów i kodów za nami. Dzisiaj ucziowie klasy VI, na lekcji techniki, najpierw roszyfrowywali informacje przygotowane specjalnie dla nich przez uczestników koła naukowego "Nauka z Górki". Informacje zaszyfruowane były wyrazem GADERYPOLUKI. Potem sami przygotowywali koło do szyfrowania i wykorzystali je by zapisać swoje wiadomości 

Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi, tabela i w budynku

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i ludzie siedzą

Ostatni dzień w tym wyczerpującym tygodniu szyfrowania, kodowania. Dzisiaj na lekcji religii kodowała klasa I.

Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi, dziecko i tabela

Odsłony: 984