Szkolna Wigilia 2018

Opublikowano: środa, 02 styczeń 2019

 

 

 

21 grudnia obyła się w naszej szkole uroczysta wieczerza wigilijna.
Zgromadzonych gości przywitała pani dyrektor Bożena Rudnik. Następnie wystąpiły dzieci przygotowane przez p. Monikę Świerczewską - Szlantę , które zaprezentowały układy świąteczne oraz tańce ludowe. 
Uczniowie z Oddziału Przedszkolnego zaśpiewali piosenkę świąteczną „ Gdzie Ty mieszkasz Jezu” , którą przygotowała z nimi p. Karolina Puzio. W dalszej części zostały zaprezentowane jasełka „ Gdy się Chrystus rodzi” w wykonaniu uczniów kl. II, V, VI, VII, które przygotowały p. Agnieszka Morawska i Katarzyna Damętka. Po części artystycznej przyszedł czas na życzenia świąteczne od Szkolnego Koła Caritas oraz Zarządu Rady Rodziców panią Annę Piórkowską, Hannę Giers, Anitę Tryfon,. Następnie został odczytany fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa przez przedstawiciela Szkolnego Koła Caritas, modlitwa i dzielenie się opłatkiem. Wreszcie wszyscy zasiedli do pięknie udekorowanego stołu przez p. Martę Szczepańską, Karolinę Puzio, M. Żebrowską, I. Panufnik i uczniów, gdzie znajdowało się wiele wspaniałych potraw wigilijnych przygotowanych przez Radę Rodziców i chętnych do pomocy rodziców i babcie. W czasie uroczystości wręczone zostały nagrody z konkursy organizowane przez Samorząd Uczniowski pod opieką pani Urszuli Matusik – Bujalskiej. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się, aby ta uroczystość była wyjątkowa bardzo serdecznie dziękujemy.

Tekst i zdjęcia A. Morawska

 

 

Odsłony: 1320