Andrzejki 2018

Opublikowano: sobota, 29 grudzień 2018

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli w nocy z 29 na 30 listopada. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Tego wieczoru wróżyły sobie panny, kawalerowie zaś w przeddzień św. Katarzyny, 24 listopada. Jednak z czasem Katarzynki uległy zapomnieniu. Obecnie oba obrzędy są połączone i obchodzone równocześnie jako tradycyjne andrzejki.

A tak obchodzono andrzejki w naszej szkole:

najpierw odbyło się przedstawienie "Czary Mary" przygotowane przez p. Matrę Szczepańską dla klas 0-3.

Następnym gwoździem programu były wróżby przygotowane przez klasę drugą pod opieką p. Katarzyny Damętki.

Na koniec uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce przygotowanej przez p. Martą Szczepańską.

Odsłony: 1225