Działaj z imPETem

Opublikowano: piątek, 07 grudzień 2018

Nasza szkoła dołączyła do kampanii "Działaj z imPETem", która ma na celu 

edukację społeczeństwa w zakresie odpowiedniego  segregowania butelek PET. Projekt obejmuje różne przedsięwzięcia edukacyjne, poprzez które zwraca uwagę mieszkańców na problem prawidłowej segregacji odpadów opakowaniowych i ich recyklingu.

Kampania „Działaj z imPETem!” zainicjowana jest przez czterech wiodących producentów branży FMCG, wprowadzających na polski rynek wody i napoje w butelkach PET: Coca-Cola HBC Polska Sp. z o.o., Nestle Polska S.A. Oddział Nestle Waters, Pepsi-Cola General Bottlers Poland Sp. z o.o., Żywiec Zdrój S.A. Realizowana jest przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań S.A. we współpracy m.in. z podmiotami gospodarującymi odpadami w gminach. Jest to pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie w Polsce. 

W ramach tej kampanii przystąpiliśmy do konkursu "Działamy z imPETem My, działajcie takze i WY!" na plakat  zachęcający do segregacji butelek PET wraz z rymowanką umieszczoną na plakacie.

 

 

Odsłony: 1542